Edukacyjny Portal
Dermatologiczny

 

Makijaż artystyczny krok po kroku

Czym jest makijaż artystyczny?
Makijaż artystyczny łączy w sobie zwykły makijaż, wykonywany w salonach kosmetycznych, makijaż robiony specjalnie na potrzeby pokazów mody, sesji zdjęciowych, charakteryzację filmową, telewizyjną i teatralną oraz bodypainting. Oprócz posiadania wiedzy kosmetycznej (gamy kolorystyczne, typy skóry) i/lub dermatologicznej, trzeba również odznaczać się pomysłowością i kreatywnością. Najczęściej makijaż artystyczny wykonywany jest w okresie karnawału. Do jego zrobienia wykorzystuje się: mocno napigmentowane kosmetyki, sztuczne rzęsy, kryształki, pióra, cekiny, koronki, peruki.

Makijaż artystyczny krok po kroku

Nie przejmuj się, jeśli nie potrafisz ładnie rysować lub nie umiesz zrobić zwykłego makijażu. Jeżeli chcesz zabawić się kolorami i kosmetykami, zastosuj się do kilku wskazówek. Wykonanie makijażu artystycznego zaczynamy dość nietypowo, bo od nałożenia na oczyszczoną i osuszoną twarz cieni do powiek. Będzie to makijaż artystyczny w kolorach tęczy. Na powieki (ruchomą i nieruchomą część) nałóż bazę pod cienie. Zaczynamy od malowania lewego oka. W
wewnętrznym kąciku, na górnej i dolnej powiece połóż żółty cień. Następnie środkową część powieki pomaluj pomarańczowym cieniem.

Zewnętrzny kącik oka i pozostałą część powieki zaznacz cieniem różowym – „wyciągnij” go poza kącik oka i do góry, do połowy nieruchomej powieki – tak, by zrobić kreskę. Zajmij się teraz okiem prawym. W wewnętrznym kąciku połóż jasno zielony cień, a na środku powieki – niebieski. Pozostałą część powieki i kącik zewnętrzny pomaluj ciemnym odcieniem niebieskiego koloru. Zrób kreskę tak, jak na lewym oku. Nakładając wszystkie cienie, pamiętaj, aby połączyć je ze sobą (zblendować) w taki sposób, by przejście z jednego koloru w drugi było bardzo łagodne. Miękkim pędzelkiem rozetrzyj cienie na nieruchomej części powiek lewego i prawego oka. Pod brwiami nałóż biały cień – rozjaśni to twoją twarz i powiększy oczy. Dolną powiekę prawego oka pomaluj różowym cieniem, a dolną lewą powiekę – cieniem niebieskim. Wytuszuj rzęsy, a następnie doklej rzęsy sztuczne. Dopiero teraz nałóż podkład, puder i róż na kości policzkowe. Zaznacz brwi specjalną kredką i pomaluj usta błyszczykiem w kolorze zbliżonym do odcienia twojej karnacji. Twój makijaż artystyczny jest gotowy!

Copyright © DermKosmetyki