Edukacyjny Portal
Dermatologiczny

 

Parafina na dłonie – zrób zabieg w domu

Pielęgnacja dłoni nie musi odbywać się w salonie kosmetycznym. Prosty zabieg parafinowy możesz zrobić w domu. Bo która z pań nie chce mieć pięknych dłoni i paznokci?

Zabieg parafinowy – korzyści

Parafina jest pochodną ropy naftowej. Posiada bardzo korzystne właściwości – silnie natłuszcza i zatrzymuje wodę w głębokich warstwach skóry. Długo utrzymuje ciepło, pod wpływem którego pory otwierają się, poprawia się krążenie krwi, a substancje odżywcze zawarte w parafinie lub kosmetykach, które nakładamy bezpośrednio po zabiegu, szybciej się wchłaniają. Skóra, czy to dłoni, czy stóp, jest bardziej nawilżona, staje się gładka, miękka i elastyczna. Zabieg parafinowy łagodzi bóle stawów i mięśni. Wzmacnia również paznokcie i zapobiega ich łamaniu. Co więcej parafina opóźnia procesy starzenia się skóry, rozjaśnia przebarwienia i redukuje zmarszczki.

Domowy zabieg parafinowy

Jeżeli chcesz wykonać zabieg parafinowy na dłonie lub stopy, przygotuj: podgrzewacz do parafiny, parafinę, rękawiczki foliowe i frote, peeling do dłoni/stóp, krem do dłoni z zawartością kolagenu lub innych substancji odżywczych, nawilżających albo ujędrniających.
Zabieg pielęgnacyjny rozpocznij od zdezynfekowania dłoni. Następnie zrób peeling, by usunąć martwy naskórek i ułatwić dostęp składników kremu w głąb skóry. Wetrzyj kosmetyk pielęgnacyjny i zanurz dłonie w parafinie. Jak przygotować parafinę? Roztop ją w wodnej kąpieli (temperatura topnienia parafiny aptecznej to około 50 do 55 stopni Celsjusza), odczekaj aż stężeje i przelej do podgrzewacza.
Dłonie zanurz w parafinie aż po nadgarstki; rozchyl palce. Tą czynność powtórz od trzech do pięciu razy. Potem załóż foliowe rękawiczki i rękawiczki frote na około 15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu zdejmij dwie pary rękawiczek wraz z parafiną; jeśli część parafiny pozostała na dłoniach, po prostu zeskrob ją delikatnie. Dłonie możesz posmarować kremem nawilżającym.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego

Zabieg parafinowy wydaje się być bezpiecznym zabiegiem. Jednak nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Parafiny na dłonie nie mogą nałożyć osoby chorujące na osteoporozę, egzemę, grzybicę skóry lub paznokci, będące uczulone na parafinę. Zaburzenia układu krążenia również wykluczają z wykonania parafinowego zabiegu.

Copyright © DermKosmetyki