Edukacyjny Portal
Dermatologiczny

 

Serum do rzęs LATISSE

Latisse jest przeznaczony do wydłużania rzęs. Mogą korzystać z niego osoby, które posiadają krótkie, słabe i cienkie włoski. Polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Produkt zamknięty jest w buteleczce z jasnozielonym korkiem. Mieści się w niej 3 ml płynu, który wystarcza na około trzy miesięcy kuracji. Bardzo wygodne jest dozowanie Latisse – z każdym przechyleniem butelki wydobędziemy jedną kroplę potrzebną do wykonania aplikacji.

Pierwsze efekty kuracji Latisse widać po około trzech lub czterech tygodniach. Rzęsy stają się dłuższe i delikatnie podkręcone. Pod koniec kuracji uwidacznia się pogrubienie i wzmocnienie rzęs.

Niestety rezultaty nie utrzymują się długo – zanikają już po dwóch miesiącach.

Jak przeprowadza się aplikację Latisse? Do nakładania produktu służy pędzelek. Jedną kroplę Latisse nanosi się na brzeg pędzelka i maluje się nim kreskę wzdłuż linii rzęs górnej powieki. Nie ma potrzeby nakładania produktu na dolne rzęsy lub powtarzania aplikacji w ciągu dnia. W żaden sposób nie przyspieszy to wzrostu rzęs.

Jeżeli Latisse przez przypadek dostanie się do oczu, może spowodować podrażnienia. W takim razie należy jak najszybciej przemyć oczy wodą i przerwać kurację do momentu ustąpienia dyskomfortu. Jeżeli uczulenie nasili się, trzeba skontaktować się z lekarzem dermatologiem lub okulistą.

Plusy:

  • wydłuża i podkręca rzęsy
  • łatwa aplikacja
  • opakowanie

Minusy:

  • efekty nie utrzymują się długo
  • podrażnia
Copyright © DermKosmetyki