Edukacyjny Portal
Dermatologiczny

 

Kawitacja – oczyszczanie twarzy ultradźwiękami

Najbardziej przyjemne są te zabiegi, które nie bolą, a przynoszą rewelacyjne efekty. Jednym z nich jest kawitacja – oczyszczający zabieg ultradźwiękowy.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem dość przyjemnym. Przyjemnym, bo nieinwazyjnym, delikatnym i bezbolesnym. Dedykowany jest osobom, których skóra jest zniszczona, poszarzała i zanieczyszczona.

Kawitacja usuwa martwy naskórek i oczyszcza twarz z nadmiaru sebum, a także regeneruje, rozjaśnia i nawilża.

Na czym polega zabieg? Peeling kawitacyjny przeprowadza się przy użyciu specjalnego urządzenia, które wytwarza ultradźwięki. Te prawie niewyczuwalne wibracji docierają do najgłębszych warstw naskórka twarzy, szyi lub dekoltu i powodują rozpadanie się martwego i zrogowaciałego naskórka oraz czyszczenie zaskórników. Musimy pamiętać, że kawitacja nie jest zabiegiem leczniczym, lecz poprawiającym kondycję skóry; możemy stosować ją przy terapii antytrądzikowej lub jako dodatek do innych zabiegów inwazyjnych. Peeling, otwierając pory skóry, sprawia, że kosmetyki szybciej przedostają się w jej głąb. Zabieg trwa około godziny; powtarza się go co tydzień. Polecany jest wszystkim typom cery, a w szczególności osobom, które posiadają cerę zanieczyszczoną, niedotlenioną, z trądzikiem i ze zmarszczkami. Przeciwwskazaniami są natomiast: ciąża i okres karmienia piersią, metalowe elementy w ciele, osteoporoza, stany zapalne skóry, nowotwory, choroby układu krążenia.

Kawitacja – efekty. Skóra po kilku seriach zabiegu jest wygładzona i rozjaśniona, a pory są oczyszczone i zwężone. Twarz wydaje się być promienna i nawilżona. Zwiększa się napięcie skóry i produkcja kolagenu. Dla lepszych efektów kawitację można połączyć z sonoforezą. Czy wypróbujesz tak przyjemny zabieg?

Copyright © DermKosmetyki